Méhpempővel az autizmus ellen
Kutatások szerint napjainkban egyre gyakoribb betegség az autizmus, azaz az autisztikus spektrumzavar. A betegség okai lehetnek genetikaiak és környezetiek is, ám mivel az elmúlt évtizedekben DNS-ünk nem változott számottevően, az autisztikus szimptómák gyakoriságának növekedése elsősorban életmódbeli, környezeti tényezőkre vezethető vissza.
A tudomány jelenlegi állása szerint az autizmusra nincs gyógymód, azonban különböző kezelésekkel enyhíthetők annak tünetei. Különböző kutatások arra világítanak rá, hogy az autizmus kialakulása összefüggésbe hozható a bélflóra megváltozásával, így a szervezetben meglévő propionsav túlzott megnövekedésével, ezért a méhpempő jótékony hatással lehet az autisztikus tünetek enyhítésére.
A méhpempő hatásai az idegrendszerre
Ügyfeleink visszajelzései alapján az évek során igen sok információt gyűjtöttünk össze a méhpempővel kapcsolatos pozitív tapasztalatokról, így első kézből ismerjük annak jótékony hatásait.
Klinikai vizsgálatok szerint a méhpempőnek rendkívül pozitív hatása van az emberi idegrendszerre. Természetes alkotóelemeinek köszönhetően a méhpempő erősíti az idegrendszer tűrőképességét, valamint segíti az ingerületek továbbítását, így túlzás nélkül állítható, hogy az összes központi idegrendszeri betegség kezelésében hathatós segítséget nyújthat.
Milyen betegségek esetén használható még?
A tiszta méhpempő fogyasztása az autizmus mellett egyéb betegségek, mint pl. az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór, beszédzavarok vagy demencia esetében is ajánlott. A tiszta méhpempő igen jó hatással van az agyalapi mirigyekre, ezáltal jótékonyan befolyásolja a hangulatot, így jól kezelhetők vele a depressziós tünetek is.
A méhpempő ugyanakkor nem csak a közérzetet javítja, de rendkívül kedvezően hat az emberi anyagcserére is. A legújabb kutatások szerint csökkenti a rosszindulatú daganatok kialakulását, így rendszeres fogyasztásával hozzájárulhatunk szervezetünk egészséges, kiegyensúlyozott működéséhez, a rákos megbetegedések megelőzéséhez is.