Mindenkit utolér a stressz – 5 tipp a leküzdéséhez
Mindenkit utolér a stressz – 5 tipp a leküzdéséhez
Rohanó mindennapjainkban mindannyian küzdünk a stressz káros mellékhatásaival.
Bár már elődeinknek is meg kellett küzdenie a háborúkkal, az aszályokkal és más nehézségekkel, mára a stressz gyakorlatilag állandósult az emberekben és a mindennapi éltünk részévé vált.
Számos közismert technika, módszer és praktika segíthet megbirkózni, megküzdeni a stressz jelentette problémákkal, több-kevesebb sikerrel.
Lássuk, milyen tippek váltak be nekünk a stressz leküzdésére!
1., Mozgás, sport
Számos kutatás, vizsgálat és tanulmány eredményei támasztották alá, hogy az örömmel végzett sporttevékenység során felszabaduló endorfin hormon nagy mértékben segít a stressz leküzdésében. Nem baj, ha kezdők vagyunk, hiszen a feszültség levezetésének szempontjából nem számít a tanulmányok alapján az, hogy nyerésre vagy vesztésre állunk éppen a sportversenyben, mint ahogy az sem, hogy mennyire vagyunk edzettek.
2., Egészséges életmód és táplálkozás
A mozgás mellett elengedhetetlenül fontos az megfelelő minőségű és egészséges táplálkozás, hiszen a szervezet számára szükséges vitaminok és ásványi anyagok csak így juthatnak be a szervezetbe.
A méhpempő is támogatja az anyagcserét, a méregtelenítést, emellett pedig segít a homeosztázis fenntartásában, így a stressz leküzdésében, az ellenálló-képesség növelésében is kiemelkedő szereppel bír.
Ne feledkezzünk meg a bőséges folyadékfogyasztásról sem!
Fontos, hogy elegendő mennyiségű, tiszta vizet vagy koffeinmentes teát igyunk, mondjunk le a cukros üdítőkről és az energiaitalokról!
3., Pozitív gondolkodás, célok találása, lelki társak keresése
A stressz gyakran vezet depresszióhoz, ennek gyakori oka pedig az, hogy egy mókuskerékben élünk. Úgy érezzük, nincsen értelme az életünknek, nem találunk célokat magunknak.
Nem kell ahhoz dúsgazdagnak lenni, hogy kisebb- nagyobb örömöket és értelmet lássunk az életünkben, munkánkban.
Család és párkapcsolat híján pedig kereshetünk barátokat és lelki társakat is a magányunk enyhítésére.
4., Hobbi, kikapcsolódás, kreatívkodás
Mindenkinek van hobbija, csak van olyan közöttünk, aki még nem vette rá a fáradságot, hogy felfedezze, mi is az.
Mindenképpen ajánlott a kirándulás is, lehetőleg a természetben, tiszta levegőn.
5., Méhpempő szedése
Sokan ajánlanak sokféle különböző étrendkiegészítőt és táplálékkiegészítőt a stressz-szel kapcsolatos negatív hatások enyhítésére, illetve a szervezetünk erősítésére, általános egészségi állapotunk javítására, immunrendszerünk és idegrendszerünk támogatására.
Gyakori probléma azonban, hogy ezek az étrendkiegészítők nem természetes anyagokból készülnek és káros mellékhatásokat tapasztalhatunk a szedésük közben.
Jó hír, hogy a méhpempő szedése teljesen biztonságos, a minőségi méhpempő hatásai pedig egészen elképesztő és sokrétű lehet a stresszel kapcsolatos káros hatások enyhítésében is.
A méhpempőt előszeretettel alkalmazzák például a stresszel összefüggő álmatlanság és krónikus fáradtság esetén. A méhpempő ajánlott adagolása ez esetben 1-3 gramm/nap. Évente 2 kezelés – kúra – javasolt, 3 hónapos időtartammal.
A méhpempő alkalmazása és adagolása egyébként különbözhet a probléma súlyosságának függvényében, ezzel kapcsolatban érdemes követni ajánlásainkat, rendszeresen frissülő információkat a blogunkon.
Ne törődj bele tehát te sem abba, hogy a stressz tönkreteszi az életedet! Változtass életmódot, kezdetnek pedig fogyassz méhpempőt és meglátod, olyan leszel, mintha újjászülettél volna!