A méhpempő külső alkalmazása és hatásai
A méhpempő általános közérzetünkre, szervezetünk működésére, energiaszintünk és ellenállóképességünk fokozására, ezzel együtt pedig testi-lelki egyensúlyunk fenntartására gyakorolt pozitív hatásairól már hosszan értekeztünk. Legutóbb a betegségmegelőzésben és egészségmegőrzésben betöltött szerepét hangsúlyoztuk. Mindez a belső alkalmazást érinti, és sokan nem is tudják, de ez a tápanyagokban gazdag szuperélelmiszer külső kezelés esetén is csodákat tesz.
Hogyan használjuk a méhpempőt külsőleg?
A méhpempő külső alkalmazásával leglátványosabb eredményt az arcbőrön lehet elérni. A pozitív változások kúraszerűen előírt, belső kezeléssel is elérhetőek, de a gyorsabb és összetettebb hatás kedvéért a külső-belső alkalmazás párhuzamosan is megoldható.
A méhpempő minden bőrtípuson (zsíros, száraz, kombinált) alkalmazható, és pozitív, regeneráló hatású folyamatokat indít be. Mind belső, mind külső alkalmazás esetén normalizálja a faggyútermelést, amelynek következtében csökkenti a pattanások és bőrirritációk megjelenésének esélyét. Sejtregeneráló, hegesítő tulajdonságának köszönhetően gyulladáscsökkentő hatású, és begyógyítja a gyulladt bőrfelületet.
Próbáljuk ki, hogy vékony réteget kenünk az előre megtisztított bőrfelületre, majd legalább 10-15 percen keresztül hagyjuk száradni! Ezt akár napi 2-3 alkalommal és megismételhetjük a kívánt eredmény gyorsabb elérése érdekében. Az érintett terület regenerációja azonnal elkezdődik, és a hatás már 4–10 kezelés után érzékelhető lesz.
Fiatalító elixír?
Bár még nem találták meg az örök élet titkát, az öregedési folyamat lassítása és az élettartam meghosszabbítása természetes módon megoldható. Hogyan? Például méhpempővel, amely igazoltan öregedésgátló és ránctalanító hatású. Az sem véletlen, hogy a méhpempővel táplált méhkirálynő élettartama 5 év, míg a dolgozóké átlagosan 4 hónap.
A méhpempő növeli az ösztrogéntermelést, amitől bőrünk finom, rugalmas és selymes lesz, illetve a sejtek megújulására is pozitív hatással van. A kezelés egyszerű: kenjük be a ráncos vagy elszíneződött arcterületet napi 1-2 alkalommal 1-2 héten keresztül! A kezelés bármeddig folytatható; a javulás várhatóan már a 4-5. naptól látható lesz.
A méhpempő arcbőrre és hajra gyakorolt jótékony hatásait a kozmetikai ipar is széles körben kiaknázta, ezért arcmaszkok, szemkörnyékápolók és hajpakolások gyakori összetevője. Semmi sem helyettesítheti azonban a méhpempő tiszta állapotban való alkalmazását, hiszen egy olyan, biokémiai szempontból összetett természetes anyagról van szó, amely szintetikus úton nem előállítható.
Pattanásokkal, bőrproblémákkal küzd, vagy szeretne természetes módszerekkel védekezni az öregedés ellen? Ez nem hiúsági kérdés, hiszen tágabb értelemben testi-lelki egészségéről és életminőségéről szól. Mielőtt a drogériák polcairól leemelné a méregdrága és sokszor hatástalan szépségipari termékeket, jusson eszébe, hogy erre természetes módszer is létezik, és válassza a 100%-ban tiszta, bio méhpempőt a Bodó Méhészet kínálatából!