A méhpempő hatásai
A méhpempő egy tejes értékű csodaszer, amelyet dolgozó méhek termelnek. Jellemzően 60-70% vizet, 12-15% fehérjét, 10-16% cukrot, 3% - 6% zsírt és 2% - 3% vitamint, sót és aminosavat tartalmaz. Összetétele földrajzi és éghajlati viszonyok szerint változik. A termék azért kapta ezt a nevet, mert a méhek kizárólag a méhanyák kifejlődésére és etetésére használják. A méhpempőt használják a gyógyászatban is, igen kimagasló sikerekkel.
A méhpempő hatásai:
A méhpempő:
- asztma
- szénanátha
- májbetegség
- hasnyálmirigy-gyulladás
- 2. típusú cukorbetegség
- alvászavarok
- rákos betegeknél előforduló fáradtság
- premenstruációs szindróma
- meddőség esetén
alkalmazható igen kimagasló sikerekkel.
Gyakorta használják gyomorfekélyek, vesebetegség, csonttörések, menopauzás tünetek, bőrbetegségek és magas koleszterinszint esetében is. Általános egészségügyi tonikként, az öregedés hatásainak leküzdésére és az immunrendszer erősítésére is felhasználják. Egyesek a pempőt közvetlenül a bőrre kenve alkalmazzák tonikként vagy a fejbőrre kenve a hajnövekedés ösztönzése érdekében.
Hogyan működik?
Menopauzális tünetek: A pempő szájon át történő bevétele 6-9 hónapig növeli a nagy sűrűségű lipoprotein (HDL vagy „jó”) koleszterint és csökkentheti az alacsony sűrűségű lipoprotein (LDL vagy „rossz”) koleszterint a posztmenopauzális nőkben. Más kutatások azt mutatják, hogy pempőt és virágporport tartalmazó termék rendszeres napi fogyasztása csökkentheti a menopauzás tüneteket és javíthatja a közérzetet. A pempő alkalmazása, hasonlóan az intravaginális ösztrogénhez, javíthatja az életminőséget és megoldhatja a szexuális problémákat a menopauzás nőknél.
Szezonális allergia (szénanátha): A pempő szájon át történő fogyasztása 6-9 hónapon keresztül a pollenszakasz előtt és alatt 100 db tesztet végző kontrollalanynál az esetek 76%-ban megszüntette az allergiás rohamokat.
Fáradtság rákos betegekben: A kutatások azt mutatják, hogy feldolgozott méz és méhpempő keverékének napi kétszeri, 12 hétig történő bevétele javítja a fáradtság érzését a rákos betegekben.
Cukorbetegség: A cukorbetegségben szenvedőknél az a tapasztalat, hogy a méhpempő napi egyszeri, szájon át történő bevétele 24 héten keresztül javítja a cukorbetegek átlagos vércukorszintjét és vér-inzulinszintjét.
Diabetikus lábfekélyek: A cukorbetegségből adódóan kialakult fekélyek kezelésére is alkalmazhatunk méhpempőt, ugyanis az elhalt szövetek tisztítása és eltávolítása után javítja a gyógyulást. Egy méhpempőt és pantenolt tartalmazó speciális kenőcs alkalmazásával, az elhalt szövetek tisztítása és eltávolítása után javulhat a lábfekély állapota az ilyen betegeknél.
Meddőség: Több kutatás is azt állítja, hogy a méhpempő használata segíthet azokon a párokon, akik már hosszabb ideje sikertelenül próbálkoznak teherbeeséssel. A női meddőség, illetve meddőséget okozó egészségügyi problémák (pl. menstruációs zavarok) kezelésére, és a férfiaknál fellépő termékenységi zavarok, például a csökkent spermaszint kezelésére egyaránt alkalmas.
Magas koleszterin: A szív és érrendszeri megbetegedések kialakulásának előszobája a magas koleszterinszint, aminek normalizálását szintén elősegítheti a méhpempő rendszeres fogyasztása.
Premenstruációs szindróma (PMS): A PMS számos kísérőtünetei – úgy mint az ingerlékenység, súlynövekedés, mellfeszülés, alvászavarok – szintén enyhíthetőek a méhpempő rendszeres használatával!
Fogyás: A méhpempő hasznos kiegészítő a fogyni vágyók számára is. Amellett hogy serkenti és szabályozza a bélműködést, magas aminosav és fehérje tartalma miatt a zsírégetésben is segítségünkre lesz.
Hajhullás, bőrbetegségek: A pempőt nem csak fogyaszthatjuk, bizonyos esetekben közvetlenül a bőrbe masszírozva is kifejti áldásos hatását. Hajhullás, vagy egyéb, a bőre felületén jelentkező, ekcéma szerű elváltozásoknál is alkalmazhatjuk, semleges kenőccsel összekeverve.
Milyen kiszerelésben tudok méhpempőt vásárolni?
Méhpempő kínálatunkban megtalálja az 50, 100 és 200 grammos kiszereléseket is. Böngéssze át a webshop kínálatát és válogasson egyéb kaptártermékeinkből is!