Megfázás, köhögés, tüsszögés? A természet patikája tálcán nyújtja a gyógyírt
Elsősorban az őszi és téli időszakokban mindannyian szembesülünk azzal, hogy nehéz megállítani azt, hogy a hideg, nyirkos idő, a beteg emberek közelsége, a kimerültség és a legyengült immunrendszer ne torkolljon megfázásba és hasonló kisebb-nagyobb felső légúti panaszokba.
Bár elsőre nem tűnik túl nagynak a probléma, viszont a megfázás mégis megnehezítheti a megszokott életmenetünket, a mindennapos rutintevékenységeink elvégzését, ügyeink elintézését.
Ha megfázás, akkor méz? Igen: méz és méhpempő is!
Örvendetes, hogy egyre többen alkalmazzák a teljesen tiszta, termelői mézet megfázás, légúti panaszok, köhögés, tüsszögés esetén is.
Jó tudni azonban, hogy a méz mellett a méhpempő is legalább ugyanilyen jótékony hatással lehet az immunrendszerre és támogathatja a szervezet öngyógyító folyamatait.
Bátran érdemes tehát bevetnünk a méhpempőt is, hiszen a méz mellett ez a fantasztikus kaptártermék is kiválóan alkalmazható nemcsak a megelőzésre, hanem akkor is, amikor már beütött a baj.
Legközelebb természetesen érdemes elővigyázatosabbnak lennünk és rendszeresen szednünk a méhpempőt megelőzési céllal is, hiszen így számos kellemetlenséget elkerülhetünk.
Miért célszerű a méhpempő szedése megfázás esetén?
Bár a méhpempő alkalmazására megfázás és köhögés esetén kevesebben gondolhatnak, semmiképpen sem érdemes elhanyagolni ezt a csodálatos lehetőséget a természet patikájából.
Hiszen a méhpempő elképesztő mennyiségű vitamint, ásványi anyagot, a szervezet számára hasznos tápanyagot, az idegrendszert és az immunrendszert támogató és erősítő anyagot tartalmaz.
Így a méhpempő segítségével könnyebb és gyorsabb lehet a regenerálódás, javulhat a közérzetünk és hamarabb állhatunk vissza a munka világába.
A méhpempő hatása tehát több területen is érvényesül a szervezetünkben, így amellett, hogy gyorsabban túljuthatunk a megfázáson, számos más előnyét is megtapasztalhatjuk a méhpempő szedésének.
Mit kell tudni a méhpempő alkalmazásáról megfázásos panaszok esetén?
Attól függően, hogy milyen jellegű megfázásról van szó – vagy náthával, köhögéssel, más típusú légúti panaszokkal küszködünk, esetleg az immunrendszerünk általános erősítésére szeretnénk koncentrálni a méhpempő segítségével –, különbözőképpen adagolhatjuk a méhpempőt.
Mivel teljesen természetes anyagról van szó, így abból sem lesz gond, ha minimálisan eltérünk a méhpempő ajánlott adagolásától, például elfelejtjük véletlenül.
- Bakteriális fertőzések esetén ajánlott napi 1-2 gramm méhpempő fogyasztása a nyelv alá téve 4-5 héten keresztül.
- Hörghurut vagy akár asztma esetén is beválhat a méhpempő szedése, napi 2x1 gramm 60 napon keresztül, majd pedig 30 nap szünet után a kúrát akár meg is lehet ismételni.
- A megfázás után ajánlott méregtelenítés céljából akár napi 2-3 gramm méhpempőt is fogyaszthatunk, akár egy hónapon keresztül is.
- Általános erőnlétnövelő, erősítő hatása ismert a méhpempőnek, illetve kifejezetten az immunrendszer erősítése céljából is tartható akár évi 3-4 kúra is.
- 12 éves kor alatt érdemes fél adagot adni a méhpempőből.
Keresd saját termékünket, a tökéletesen tiszta, termelői méhpempőt és rendeld meg néhány kattintással otthonodból webáruházunkban!