Köhögéscsillapítás házilag, a legjobb köhögés elleni módszerek.
Köhögéscsillapítás, köhögés ellen házilag – mivel csillapíthatjuk a tüneteket?
A köhögés a légúti betegségek egyik tünete, ami sok bosszúságot tud okozni annak aki esetlegesen elkapja, vagy éppen átesik rajta. Gondoljunk csak bele, ha még a szerencsésebbek közé tartozunk, mert napközben nem is köhögünk annyira sokat, de este lefekvés után szinte folyamatosan. Nem csak magunknak okozunk ezzel a kellemetlen szituációval problémát, hanem kedvesünknek, élettársunknak, házastársunknak is, ugyanis, nem csak mi nem tudunk normálisan pihenni, hanem aki esetleg egészséges ő sem.
Ezek után meg jön a reggel, amikor nyúzottan, morcosan kell felkelni, és munkába indulni, vagy szabadságunkat tölteni, vagy esetleg nyaralásra indulni. Fontos megjegyezni, hogy első körben ajánlott a köhögés pontos okát kideríteni. Ha csak egy egyszerű megfázásról, vagy meghűlésről beszélünk, akkor azt igen könnyen tudjuk otthon házilag kezelni. - Itt meg kell jegyezni, hogy akik idült betegségben szenvednek, azoknak is ajánlott a lenti praktikákat kipróbálni, hiszen jelentős javulás állhat be az állapotukban -.
A praktikákat egy tüdőszakorvos ismerősünk osztotta meg velünk.
Az egyik legjobb megoldás a méz, amit pollenallergiások is fogyaszthatnak.
A legrégibb módszer, a méz fogyasztása meghűlés, megfázás, vagy idült betegségek enyhítésére kezelésére, torokfájás enyhítésére, kezelésére. Nagyon fontos, hogy napi több alkalommal ajánlott egy-egy evőkanállal bevenni, szájban szopogatni, és lenyelni. Amennyiben a mézet magába fogyasztjuk el, érdemes az elfogyasztását követő 20-30 percben kerülni a folyadék bevitelt, és az étkezést is. Nagyon jó megoldás meleg - nem tűz forró - teába téve fogyasztani. Itt sokan kérdezhetik, hogy melyik az a mézfajta, amit ajánlott fogyasztani köhögés ellen. Kijelenthetjük, hogy bármelyik mézünk: akácméz, virágméz, repceméz, hársméz, propoliszos méz fogyasztása ajánlott erre az esetre.
Propoliszos méz fogyasztásáról EBBEN A CIKKBEN foglalkoztunk korábban.
Kitérnék a pollenallergiásokra. Ha pollen allergiánk van, bátran egész nyugodtan fogyaszthatjuk a mézet, hiszen a mézet nem a légutakba, hanem a tápcsatornába vezeti a szervezet, így nem válthat ki allergiás reakciót. Rendkívül ritka, hogy valaki adott mézfajta után allergiás tüneteket tapasztal. Ebben az esetben az adott illetőnek, amit javasolni tudunk.
- - Más termelő adott mézfajtájának kipróbálása.
- - Az adott mézfajta kerülése.
- - Más mézfajta kipróbálása, jó esetben alkalmazása.
A méz és a gyömbér esete!
Ajánlott egy minimális - kis kávéskanál - gyömbér lereszelése, és legalább fél Kg méz összekutyulása a köhögés elleni védekezéshez, tünetek enyhítéséhez. Javasoljuk, hogy miután lereszelte a gyömbért, legalább 5-10 percen keresztül kavarja el a mézben - ha minimálisan meglangyosítja a mézet, ami maximum 28 Celsius fok, jobb eredményt érhet el - majd hagyjuk állni legalább 2-3 órát, hogy összeérjen megfelelően. Ezek után a fogyasztása napi 8-10 alkalommal egy-egy bő kávéskanállal javasolt addig még a tünetek nem enyhülnek. A köhögés elleni tünetek miután enyhültek, sem ajánlott abbahagyni a gyömbér-méz fogyasztását. Legalább még 1-2 hétig érdemes fogyasztani, hogy szinte teljesen kigyógyuljon a szervezet az esetleges fertőzésből. A gyömbér-méz párosnak rendkívül jó antibakteriális hatását figyelték már meg több fronton is hozzá értő biológusok. Cukorbetegek, akik véralvadás gátlót szednek, vagy igen komoly epe problémával küzdők kizárólag fokozott óvatossággal fogyassza ezen párosítást köhögés csillapítására.
Köhögés elleni, bőséges folyadékválasztás!
Teljesen mindegy, hogy száraz köhögésünk, vagy hurutos köhögésünk, esetlegesen elhúzódó köhögésünk van, a gyulladás csökkentése érdeklében a napi folyadékbevitel mennyisége legyen bő, legalább 3 Liter tiszta nem hideg víz. Erre azért lehet szükség, mert a szervezet ilyenkor a gyulladással küzdd és lényegesen több folyadékot veszít, mint egy egészséges szervezet. Ügyeljünk rá, hogy a folyadék bevitele mellett a különböző méztermékeket is fogyasszuk rendszeresen napi 5-8 alkalommal a betegség lefolyása alatt, és utána legalább 1-2 héten keresztül.
Rengeteg a vény nélküli köhögés elleni készítmény!
Én bevallom őszintén, hogy a köhögés elleni készítmények ellen nem vagyok, de mellette sem. Bárkit is kérdeztem már mindenki próbált ki valamilyen vény nélkül kapható köhögés elleni szert, több-kevesebb pozitív tapasztalattal. Amiben nem tudjuk, hogy mi van, viszont a gyártó köteles feltüntetni, de abból egy átlagember egyetlen szót sem ért. Nagyon fontos, hogy ezek a készítmények soha nem pár száz, hanem inkább több ezer forintba is kerülhetnek, és biztos, hogy 1 hétnél tovább nem tudjuk őket alkalmazni, mivel elfogyhat. Gondoljunk csak bele, ha vásárolunk egy Kg Akácmézet például. Napi rendszerességgel fogyasztva mennyi időre elegendő? Igen sokáig kitarthat, ráadásul 100%-ban természetes, és biztosan egészségesebb, mint bármilyen szintetikus valami. Nem rábeszélni szeretnénk bárkit is a természetes megoldásokra, csak lényegbeli rámutatást szeretnék adni, hogy mit érdemes fogyasztani, és mit érdemes kerülni. Gondolom azzal mindenki egyet ért, hogy a természetes gyógymódok nem rombolják az emberi szervezet egyetlen szervét sem.
Mindenkinek sok egészséget kíván a Bodó Méhészet, és minél több egészséges napot, köhögés mentes életet kívánunk.