Az apiterápia
Az apiterápia során különböző méhészeti készítményeket használnak fel gyógykezelési célzattal. Ide sorolandók a naturális formában megjelenő (méz, méhpempő), illetve az egyéb hatóanyagokkal ötvözött kaptártermékek (krémek, oldatok) is. Az apiterápia megkezdése előtt vegyen részt egy allergiateszten, és feltétlenül egyeztessen szakemberrel is a kiszemelt kezelésről, továbbá a méhpempő hatásairól! Olvassa el bejegyzésünket, ha felkeltette az érdeklődését a téma!
Mik azok az apiterápiás termékek?
Olyan koncentrátumok, melyek tartalmazzák mind a méhek anyagcsere- és hormontermékeit, mind pedig a virágok nektárjából származó reagenseket. Ilyenek a méz, a propolisz, a méhpempő, a virágpor, sőt a méhméreg is. A felsoroltak egytől egyig sokrétű felhasználást ígérnek; belsőleges vagy külsőleges alkalmazásukkal megőrizhetjük jó egészségünket, vagy erősíthetjük immunrendszerünk működését. Vegyük őket sorra!
A méz: többen édeskés, semmivel össze nem téveszthető íze miatt kedvelik, emiatt leggyakrabban csak ételek és italok ízesítésére használják. Külsőleg és belsőleg egyaránt alkalmazható, és változatos aromákkal kapható: repce, napraforgó, ámorakác, stb. Az egyes mézfajták szervezetre gyakorolt hatásai eltérhetnek. Míg a repcét és a napraforgót a bőrbe masszírozva sebeinket gyógyíthatjuk, addig az ámorakácot légzőszervi betegségek elűzésére használhatjuk.
A propolisz: a mézzel egyetemben híres vírus- és gombaölő szer, melyet külsőleg és belsőleg is alkalmazhatunk. Elővehetjük influenza idején, de legalább annyira a hasznunkra válhat, ha magas vérnyomásunkat kívánjuk kezelni. Csepp és tinktúra formájában az inzulinszintre is jótékony hatással van, így különösen javasolt a diabéteszben szenvedőknek. Támogatja a legyengült immunrendszert a kimerült állapotokban és a műtétek után, ezért jövedelmező, ha beépítjük az étrendünkbe.
A méhpempő: megannyi hormont, nukleinsavat és vitamint tartalmazó készítmény (B-vitaminok, C,- D- és E-vitaminok), amely kedvező hatással van a teljesítményre. Mind a keringésben fellépő panaszok enyhítésében, mind pedig a különböző bélbántalmak mérséklésében (reflux, gyomorfekély) segítségül hívható. A tiszta méhpempő gondoskodik az idegrendszer kiegyensúlyozott működéséről, sőt a nőgyógyászati problémák elűzésében is segíthet (menstruációs zavarok, ciszták, klimax).
A virágpor: kiváló energiaforrás, ugyanis rengeteg olyan anyagot tartalmaz, amely a szervezet megfelelő működéséhez szükséges. Gondolunk itt a vasra, a káliumra, a kalciumra, de említésre méltó magas aminosav- és fehérjetartalma is. Jó hatással van a pajzsmirigyre, az agyalapi mirigyre, sőt a petefészekre is. A szervezet általános erősítésére csakugyan alkalmazható: próbálja ki figyelemzavaros állapotokban, idősebb korban memóriajavítás céljából, vagy depresszió esetén!
A méhméreg: az ásványi sókban, proteinekben és zsírokban gazdag méhméreg igénybe vehető ízületi gyulladások, sőt porc- és csontkopások esetén is. A fizioterápiás eljárásokat kiegészítendő szerepet játszhat például a lumbágó vagy az ínhüvelygyulladás enyhítésében is. Nemcsak a fájdalmat szüntetheti meg, de általa a teljes felépülés is lehetségessé válik. A méhméreg használata tilos a cukorbetegeknek, a kismamáknak, és az arra allergiásoknak.
Ha tanácsra lenne szüksége, vagy a méhpempő rendelésről kérdezne, forduljon hozzánk bizalommal!